První závod jedeme v Šiklově mlýně v sobotu 30. března!

 
OffROAD Maraton Šiklův mlýn
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Děti s juniory prožili závodní víkend

Dohromady třicet minut závodění bylo pro některé nejmladší závodníky krásné, pro jiné únavné, pro pár strojů likvidační... A nechyběly ani dramatické momenty!

První část víkendového závodění byla v sobotu na kratším okruhu v trávě a lesíku. Za pohodového a slunného dne. Jen jakoby něco „viselo ve vzduchu“. Jako první odstartovala kategorie Dětí na čtyřkolkách. Do pátého kola bylo vše v pořádku, jen tu a tam někoho chytlo křoví. Ovšem na konci šestého kola se nešťastně potkalo zadní kolo Tadeáše Rejdíka s předním kolem Terezky Matulákové z Moto Klubu Bezinka Kamýk a následný karambol byl vhodný do kaskadérských záběrů. Salto do výšky asi tří metrů vypadalo hrozivě, ale naštěstí se závodníkům ani přihlížejícím nic nestalo. Otřesenou Terezu prohlédl doktor a druhý den už stála připravená znovu bojovat o ztracené body do celkového pořadí. Vavříny vítězů si odnesli za osmnáct ujetých kol za třetí místo Adam Veselý (MSK Panská skála), za druhé Richard Ctibor (Rokle) a vítězem se stal Adam Urban z Wogo teamu.

V nedělní rozjížďce jela Tereza mezi dětmi na jistotu, protože ji přece jen trochu bolela ruka. Takže si nakonec ráda odvezla body za jedenáctou příčku. Na několika strojích se odporoučela technika - tu řetěz, tu zavěšení kola. Nejlépe si vedli favorité ze soboty, ale v prohozeném pořadí. Třetí přijel Richard Ctibor, druhý byl Adam Urban a vítězství slavil Adam Veselý. V absolutním pořadí seriálu v dětské kategorii průběžně vede Adam Urban a Tereza Matuláková klesla na třetí příčku za Richarda Ctibora.

Junioři mladší na čtyřkolkách byli v sobotu na špici poměrně vyrovnaní - 18 kol ujeli za 15 minut závodníci mezi šestým a třetím místem. Před bronzovým Dominikem Kalounerem (Panda quad) měli o jedno kolo víc druhý Martin Daněk (Marty racing) a první Kuba Nejedlý (IR 2015). Ten vyhrál i v neděli těsně před Dominikem na druhém a Martinem tentokrát na třetím místě. A vítězstvím si upevnil pozici lídra v průběžném celkovém hodnocení, kde je na druhém místě Dominik a třetí příčku shodně opanují Tomáš Vašátko (IR 2015) a Adam Urban.

Během nedělního závodu obecenstvo trnulo více než v sobotu, protože trať byla zabahněnější, delší a závodníci se na ní mohli pořádně rozjet. K vidění bylo projetí 180 stupňovou zatáčku za startovní rovinkou jen po dvou kolech, mnoho značně rozevlátých pilotů a nebo zaseknuté stroje ve vyhrabaných kolejích po autech - a to hlavně u časomíry, kde u esíčka pořádně zpomalovalo, či úplně zastavilo, i neposlušné křoví. A také neděle měla svoji dívčí hrdinku, tentokrát Aničku Valinovou z Dragos Racing týmu. Ta v pátém kole v místě časomíry „zpomalila“ natolik, že ji také musel prohlédnout doktor. S naraženou nohou už dál nepokračovala, ale odcházela s úsměvem.

Na milovickém maratonu startovali i nejmenší offroaďáci na motorkách. V sobotu se sešli tři odvážní. Vůbec poprvé jel Robin Knobloch (Adventure trip), který zvládl hezkých 11 kol a hned si odvezl bronzový pohár. Patnáct okruhů zajel druhý Honza Kadečka (HEC Klub - Enduro) a vítězný Mirek Franče (KTM Pepis team) si jich zapsal dokonce 16.

V neděli se tito závodníci kromě Robina Knoblocha vydali na trať po boku svých větších soupeřů z kategorie juniorů mladších. A dojeli ve stejném pořadí jako v sobotu. První Mirek Franče projel cílem s náskokem jednoho kola na druhého Honzu, který jich zvládl osm. Stejné pořadí si drží i v průběžné tabulce sezony, před třetím Jakubem Kostkou (MOTOmari team).

Velkou „hoňku“ měl oba dny Tomáš Vašátko (IR 2015), protože nastoupil mezi mladšími juniory jak na čtyřkolce, tak i na své Hondě 150. Čtyřkolka ho moc neposlouchala, ale motorka nezklamala. Všechny překvapil Adam Kytka (DC Shoes Czech & Slovakia), který letos startoval v maratonu poprvé a hned dvakrát zvítězil, což ho rázem posunulo na celkově čtvrtou příčku za Tomáše Vašátka. Ten oba dny dosáhl na třetí místo, které mu náleží i průběžně mezi motorkami i čtyřkolkami. Druhou příčku si v Milovicích udržel a drží i celkově Marek Straka (Wogo team), který se přiblížil průběžnému vedoucímu Michalovi Nedomovi (Motor Abertamy) na rozdíl dvou bodů.

Šestý závod OffROAD Maratonu se jede 20. září v Drnovicích na Moravě.

(med) 

Publikováno: 07.09.2014

<<< zpět na přehled článků