Přejeme všem krásné léto! A těšíme se na vás o víkendu 31.8. a 1.9. ve Vřesové u Sokolova.

 
Offroad maraton Vřesová (Sokolov) - sobota
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Vojkůvka a Macík vyhráli maďarskou BAJU

O uplynulém víkendu hned několik českých posádek bojovalo na Hungarian Baja. První zahraniční start pod VYPE racing teamem se skvěle vydařil Lubomíru Vojkůvkovi, který zvítězil v kategorii i abolutně! Zlato z těžkého závodu vybojoval také Martin Macík junior s Marianem Orlickým a Martinem Mrkvou mezi kamiony. Rudolf Lhotský slavil bronz.

Lubomír Vojkůvka jel maďarský závod, patřící do Světového poháru FIA v rally Cross Country, poprvé pod hlavičkou VYPE racing teamu. A lepší odměnu týmu přinést nemohl. Na svém téměř novém stroji BETA 450, který poprvé testoval na červnovém OffROAD Maratonu ve Vřesové, skvěle zúročil své zkušenosti, výkon nové motorky i zázemí nového týmu. Cílem projel jako absolutní vítěz v čase 4:53:17 s náskokem 5:36 minut na druhého Portugalce Pedra Bianchiho, mimo jiné zkušeného dakarského jezdce. Vojkůvka se tak ukazuje ve skvělé formě a jako držitel šesti mistrovských titulů Německa v enduru stále patří k nejlepším (nejen) enduro jezdcům.

V cíli maďarského klání zářil spokojeností a pronesl snad již tradiční větu: "Jsem velmi rád, zažil jsem perfektní víkend." Pro VYPE racing jde o první zlato mezi motorkami vůbec, protože Vojkůvka je jeho první závodník na jednostopém stroji. Další týmové jezdce Pavla Vyorala s Dušanem Randýskem s buginou tentokrát zradila technika a medailové posty si museli nechat ujít. Stejně jako Josef Macháček.

Radost českých motorkářů znásobil Rudolf Lhotský na Husqvarně TE (Stavební mechanizace Lhotský), který dojel na výtečném třetím místě se ztrátou 6:19 minut na Vojkůvku.

Zlato ve své kategorii si přivezla nová posádka KM racing teamu kamionu LIAZ ve složení Martin Macík mladší, Marian Orlický a Michal Mrkva. Při svém druhém startu na Hungarian Baja vybojovala cenné vítězství. „Chtěl jsem si porovnat síly s konkurencí, která byla silná a zajímavá, a to se mi navzdory pětačtyřicetiminutové penalizaci kvůli opravě brzd povedlo. Jako trénink byly zvláště v pátek večer těžké podmínky pro posádku super. Jsem rád, že nabírám nové zkušenosti,“ pochvaloval si Martin, který se jako řidič kamionu radoval z první výhry.

Závodní premiéra týmové Buggy Optimus s Jakubem Knollem za volantem a Jakubem Firstem v roli navigátora skončila předčasně.

Team Aleše Lopraise se se svojí Tatrou nedojel. I když se mu zpočátku dařilo, odstoupil pro banální závadu - nedostatek paliva.

Více o Hungarian Baja najdete zde.(lib)
Vítězný Vojkůvka, www.hungarianbaja.com
Vítězný Vojkůvka, www.hungarianbaja.com
Zlatá posádka KM racing teamu
Zlatá posádka KM racing teamu
 

Publikováno: 18.08.2014

<<< zpět na přehled článků