Další závod OffROAD Maratonu se jede 27. dubna na Pístovských mokřadech poblíž Jihlavy!

Offroad maraton na Pístovských mokřadech (Jihlava)

Dlouhý okruh sedl Strakovi, Nejedlému, Širokému a Urbanovi

Nejmladší offroaďáci na motorkách a čtyřkolkách si užili 10minutový závod v kategoriích Dětí a 15minutové klání v kateogriích Juniorů mladších.

Výjimečně dlouhý okruh částečně kopíroval trať velkého maratonu, malí závodníci jeli přes tři hrby za časomírou, včetně rychlé, ale rozbité startovní roviny, poté malou roklí a loukou zpět k časomíře. I přes počáteční obavy se s tratí všichni vypořádali skvěle.

Celkem devět jezdců bojovalo v kategorii Děti čtyřkolky. Nejrychlejší trojka ujela celkem sedm kol s minimálními rozdíly. Bronzový Richard Ctibor z týmu Rokle projel cílem se ztrátou necelé půl minuty na druhou Terezu Matulákovou z Moto Klubu Bezinka Kamýk, Tereza zase byla o dvacet vteřin pomalejší než vítěz kategorie Adam Urban z WOGO teamu.

Dětské motorky byly na startu čtyři, Viktor Valoušek ujel stejné čtyři kola jako Jan Kadečka z HEC enduro klubu, Honza byl ale rychlejší a vybojoval třetí místo. Miroslav Franče z týmu Pohoda zvádl pět kol a skončil druhý. Největší pohár zvedl nad hlavu Ondřej Široký z Yetymotorsportu za šest kol.

V kategorii Junioři mladší čtyřkolky jezdci bojovali do posledního metru. Kuba Nejedlý (IR2015) a Martin Daněk (Marty racing) jeli na stejném stroji Pitsterpro FRX 150 a rozhodoval tak dobrý start a jezdecké zkušenosti. Oba si zapsali celkem 12 kol, ale Jakub nakonec profičel cílem o pět vteřin rychleji. Ze třetího místa atakoval oba borce Tomáš Vašátko, jež skončil s 11 koly na třetím místě.

Velkou smůlu měl mezi mladšími juniory na jednostopých strojích Michael Nedoma z Motoru Abertamy, který skončil kvůli poruše na stroji po zaváděcím kole. Ondra Široký z Yetymotorsportu tak měl s osmi koly otevřenou cestu ke třetímu místu, druhé místo slavil Tomáš Vašátko (IR2015), který nově zkouší štěstí také na motorce, a první Marek Straka z WOGO teamu. Oba nasčítali deset kol.
-mik-, -lib-

Děti a mladší junioři se již nyní těší na poslední srpnový víkend do Milovic, kdy je čeká dvojnásobná bodová nadílka. Závodit totiž mohou v sobotu i v neděli 30. a 31. srpna!

Publikováno: 03.07.2014