Další závod OffROAD Maratonu se jede 27. dubna na Pístovských mokřadech poblíž Jihlavy!

 
Offroad maraton na Pístovských mokřadech (Jihlava)
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Občas "neviditelné" čtyřkolky ovládli Miřejovský se Švandou

Čtyřkolkáři vyhlíželi dešťové mraky, ale marně. V půl jedenácté jim na startu bylo jasné, že je čeká pořádně prašná jízda, v depu srovnávaná se závoděním na afrických rally.

Dobrý start v první lajně znamenal pár rychlých kilometrů za poměrně dobré viditelnosti. Ale právě ten se tradičnímu favoritu Martinu Miřejovskému z Teamu Max 2 nepovedl kvůli hydraulice. Odstartoval mezi posledními a pak se metr po metru prodíral mezi jezdci před ním. Peloton dlouho vedl skvěle jedoucí Zdeněk Tůma z THF racing teamu. Po dobřanském klání doladil formu a moc si přál dobýt zlato v kategorii před Martinem Miřejovským. To se ale nakonec nepovedlo. Půl hodiny před závěrečnou šachovnicí odstoupil pro poruchu stroje. Do cíle mu na laně pomohl právě Miřejovský, který dokázal i celou tříhodinovku s 35 koly vyhrát s náskokem jednoho kola na druhého Martina Švandu z Quadservisu Špak. „Prach vadil docela dost, jízda byla poměrně riskantní. Dával jsem si pozor, abych nikoho nepřizabil, je problém, když nejsou vidět ani ruce na řídítkách. Vždy je třeba jet rozumně a zvolnit. Závod jsem si užíval až ke konci, když už dost jezdců odpadlo a daly se najít úseky, na kterých se neprášilo,“ řekl spokojený Miřejovský s pohárem v ruce. Stříbro v kategorii Mistr Quad SP připadlo týmovému kolegovi Rudolfu Dvořákovi se 34 koly na kontě, třetí místo vybojoval o minutu pomalejší Daniel Rajter z NAYO racing teamu.

Martin Švanda si kromě absolutně druhého místa a vítězství mezi mistrovskými 4x4 zapsal ještě jeden úspěch – v celkovém pořadí závodu se další „traktor“ umístil až na 17. příčce! Byl rád, že měl štěstí, vyhnuly se mu pády i vážné technické problémy a s dostatečným náskokem ustál i píchnuté přední kolo. V cíli pak závod již s úsměvem zhodnotil: „Výjezdy a sjezdy byly atraktivní, dobře se jezdily, trať sama o sobě byla nádherná, jen ten prach... Člověk normálně jezdí, co to jde, ale u prachu se musí více přemýšlet a více své činy kontrolovat, protože něco či někoho trefit je hodně jednoduché. Když přede mnou nikdo nebyl, jel jsem jako normálně, ale jinak asi třetinovou rychlostí.“ Největšímu soupeři Michalu Vágnerovi z Region Racing teamu se ve Vřesové nedařilo, potýkal se s několika pády a nakonec odstupoval po 13 kolech. Druhé místo v kategorii tak vybojoval Jakub Šíma z Andy Motors CZ teamu se 30 koly, jež najel celých pět kol na třetího Daniela Matějku z LTCar racing.

Jezdci kategorie Mistr Quad veterán se honili do posledního okruhu. Zvítězil Vladimír Novotný z MX Racing – teamu CVS Klešice s 31 koly, na druhém místě dojel o 13 vteřin pomalejší Martin Kuchař z Enduro Teamu Velká a na třetím Milan Junek z Cickin Pernink se ztrátou dalších 80 vteřin.

Pohárové sportky většinou za stroji třídy Mistr zaostávají. Nestalo se tak ale ve Vřesové. Dušan Novotný z Kaskadér teamu ujel celkem 34 kol a udržel se mezi absolutně nejlepší pěticí. V kategorii Pohár Quad SP mu to samozřejmě vyneslo jasné vítězství. Týmová radost byla zdvojnásobená stříbrem Robina Kopáčka, který dojel se ztrátou kola. Bronz slavili v týmu Blátu zdar zásluhou Miroslava Urbana a jeho 32 kol.

Pětice jezdců v kategorii Pohár TR nad 500 ccm bojovala vyrovnaně, přesto nejlepší výkon předvedl Robin Chum z LTCar racing se 30 koly. Jan Zderčík z Autoservisu Zderča projel cílem druhý, když na svém Renegade 800 urazil 29 kol. Třetí místo vybojoval Nick Guláš, týmový kolegy Martina Švandy z Quad servisu Špak, který si připsal 28 kol.

V kategorii Pohár do 500 ccm si bronz odvezl Jaroslav Úruba z Toma odpady teamu, který skončil po pěti kolech. Druhý Honza Páník z WOGO teamu projel kolem časomíry celkem 17krát a o dvě kola zaostal za Filipem Kouteckým z VYPE racing teamu, který v kategorii opět zvítězil, tentokrát s 19 koly.

Pro Filipa Kouteckého to byla dvojnásobná radost, pravidelně jezdí i v kategorii starších juniorů, která byla vypsaná na 60 minut. Filip ji s náskokem kola na ostatní vyhrál a zapsal si 11 kol. Druhý Michal Šefrna ze Suzuki teamu Bohutín zvládl 10 kol a po boji s Honzou Páníkem z WOGO teamu byl druhý. Páník projel cílem na třetím místě také s 10 koly, ale dvouminutovou ztrátou.
-mik-, -lib-


I čtyřkokáře nyní čeká prázdninová offroadová přestávka sloužící k odpočinku a nabrání sil. V neděli 31. srpna nastoupí k nejdelšímu závodu sezony, čtyřhodinovce v Milovicích. Jen na ní mohou získat dvojnásobný počet bodů díky koeficientu 2.


 Martinové Švanda (767) a Miřejovský (30)
Martinové Švanda (767) a Miřejovský (30)
 

Publikováno: 03.07.2014

<<< zpět na přehled článků