Další závod OffROAD Maratonu se jede 27. dubna na Pístovských mokřadech poblíž Jihlavy!

Offroad maraton na Pístovských mokřadech (Jihlava)

Junioři na čtyřkolkách jeli jako draci

Trať pro dětský maraton byla vedená okolo vyhlídkové věže Šiklova mlýna, nejmenší závodníci měli možnost si vyzkoušet dvě velké lavice, náročnou roletu za vyhlídkovou lávkou i rychlejší pasáž před ní. Místa na předjíždění nebylo mnoho, vyznačený úsek byl poměrně úzký, předjíždění o kolo pomalejších jezdců tak vyžadovalo maximální zručnost a pozornost.

V kategorii Děti čtyřkolky se s nástrahami trati nejlépe popral Adam Urban (Autodoprava Urban), ujel 12 kol a statečně odolal útokům Adama Veselého (MSK Panská Skála), který projel cílem o dvanáct vteřin později. Na třetím místě byl v cíli Richard Ctibor z Rokle s jednokolovou ztrátou.

Krásně obsazená kategorie Junioři mladší čtyřkolky s celkovými 13 závodníky zaručovala souboje od startu do poslední vteřiny. Od šestého do druhého místa měli všichni účastníci shodně 12 kol a rozhodovalo se pod cílovou vlajkou. Třetí místo vybojoval Martin Daněk (Marty racing), o devět vteřin pomalejší než druhý Tomáš Vašátko (IR 2015). Týmový kolega Tomáše Jakub Nejedlý (IR 2015) zvítězil s náskokem jednoho kola, když se prosmýkl kolem časomíry tři vteřiny před koncem desetiminutového limitu.

Spojené kategorie motorek měly v části Děti motorky jistého vítěze, Jakuba Kostku z týmu MOTOmari racing. Kuba ovšem změřil své síly hlavně se soupeři v kategorii juniorů mladších, kde skončil na čtvrtém místě. Třetí dojel Matyáš Blažek (Domina team) s 10 koly, Ondřej Kráčalík z Ok motocross racing teamu byl s 11 koly druhý. Jednoznačným vítězem se stal Michael Nedoma (Motor Abertamy) s celkovými 14 koly.