Milí závodníci, závod v Šiklově mlýně se ruší. Všem přejeme pevné zdraví!

 
Offroad Maraton Vřesová (Sokolov)
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Aktuálně

Engel, Novotná, Svitko i lídr motorek na Dakaru končí

Další dvě smutné zprávy přišly z dakarské rallye. První česká motorkářka v této soutěži Gabriela Novotná si zlomila klíční kost a končí. Nepokračuje ani Milan Engel, který je také zraněný. S Ondrou Klymčiwem tak česká výprava přišla o tři motorkáře.

Gábině Novotné se stala ostudná 10. etapa. Sympatická brunetka nešťastně upadla asi 90 kilometrů před cílem a dle svých slov si "ošklivě zlomila klíční kost". Přesto pokračovala až do cíle. Bolest se pak střídala s velkým zklamáním - ve videu k fanouškům řekla, že se fyzicky cítí velmi dobře a je jí to hodně líto. A sama pronesla slova k příštímu roku s vírou, "že dojede".Po odstoupení Ondry Klymčiwa náš nejlepší motorkář Milan ENGEL spadl a zranil se v 11. etapě dakarské rallye. Potvrzuje tak fakt, že závodníci mají za sebou najeto hodně kilometrů, cvičí s nimi i velká nadmořská výška a hlavně, že letošní 40. ročník rallye se řadí k těm vůbec nejtěžším. Informace o zranění přišla ještě před koncem etapy s tím, že tým Moto racing group zjišťuje podrobnější informace. Neoficiálně si Milan poranil záda.


Během 10. etapy doplatil na nebezpečný terén i nejlepší slovenský jezdec Štefan Svitko. Měl těžký pád, při kterém si poranil rameno a rozbil motorku. Byl odhodlaný nastoupit do další etapy, ale noc strávil ve velkých bolestech a proto se rozhodl letošní Dakar ukončit. Nebezpečnost terénu potvrzuje i vyřazení lídra dakarské jedné stopy Adriena van Beverena, který byl se zlomenou klíční kostí a poraněnou páteří vrtulníkem přepraven do nemocnice.


FB Gabriela Novotná - Indigo racing
FB Gabriela Novotná - Indigo racing
 

Publikováno: 17.01.2018

<<< zpět na přehled aktualit