Děkujeme za krásné závodění v první půlce sezony. Přejeme hezké léto a těšíme se na vás na konci prázdnin ve Vřesové!

 
OffROAD Maraton Vřesová (Sokolov) - sobota
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Aktuálně

Nejmenší dravci mají první jízdu za sebou

Dnešní závod nejmenších odstartovala desetiminutovka motorek dětí. Třináct natěšených dravců se vrhlo do startu hlava nehlava, ale bylo vidět, že ač malí, už jsou to ostřílení závodníci. Po mávnutí vlajkou se na startovním roštu zaprášilo a malí závodníci zmizeli ve vysoké trávě.

Zatímco Vítek Hajný se zasekl hned v první zatáčce a nemohl nastartovat, ostatní už se ozývali z nedalekého lesíka. Když motorku za spoluúčasti techniků nahodil, statečně uhánějící skupinu pronásledoval. Nakonec se mu podařilo ztrátu dohnat a předjel i dva soupeře, posledního Dominika Kučeříka a Filipa Marka. Stačilo to jen na osmé místo.

Robin Novotný nasadil drtivý styl hned od začátku a málokdo mu stačil. Nakonec dotáhl peloton do cíle s rezervou deseti vteřin na druhého Daniela Bodurku. Jen oni najeli 12 kol. Třetí doplnil stupně vítězů Ondra Svoboda s 11koly.

Trať byla docela dlouhá a zdánlivě přívětivá. Ale byly na ní záludné hrby, které se projevily právě na čtyřkolkách u dětí. Ty se jimi nechaly rozhodit o dost víc než motorkáři. Nejlepší start měl jednoznačně Adam Veselý, který vzorně reprezentoval tým MSK Panská Skála. Startoval ze zadní řady, ale už v první zatáčce předjel tři soupeře. Po průjezdu do druhého kola se zdálo, že čtyřkolka je silnější než on a pěkně s ním mávala, ale udržel směr i rychlost a pak už z prvního místa se s tratí srovnal a soupeřům nedal šanci. Po jedenácti kolech měl půl minuty náskok na druhého Adama Urbana. Třetí Martin Drinka už měl o kolo méně.

Po nich nastoupili starší borci. Ani tito zkušenější motorkáři neudrželi nervy a po mávnutí startovní vlajkou se jejich stroje vzepjaly jako divocí koně na zadní. Všichni naštěstí udrželi směr, a tak v první zatáčce už měli vše pod kontrolou. Mladí dravci bez pudu sebezáchovy se vřítili do připravené trati, že diváci nestíhali kontrolovat, kde je kdo. Ale v zásadě lze říct, všichni jeli celkem bezpečně. Dokázali perfektně využít klopené zatáčky za časomírou a do startovní rovinky vjížděli na „plný kotel“. A nejlépe opět zástupce MSK Panská Skála. Zřejmě dobrý oddíl! Tentokrát Jirka Nacházel ukazoval ostatním záda a spolu s Danem Švábem to ostatním nandali. Jediní zvládli ujet za deset minut 13 kol. Za nimi o kolo méně si dojel pro bronz Robin Novotný. Toho moc chtěli dohnat téměř stejně jedoucí Marek Straka a Dan Bodurka, ale chybělo jim půl minuty. Do dvanáctikolového výsledku se vešel ještě 6. Dan Dedek. Pak už následovali Ráďa Polesný, Vítek Hajný, Honza Šlajs, Michal Ubl a Natálka Jančová.

Poslední tucet špinavců vyrazil na čtyřkolkách. Byl to o dost rozvážnější start, ale o to ostřejší následná jízda. I tady někdo zastavil o strom, zasekl se o hrb nebo o jiné soupeře. V odlehlém lesíku se dokonce srazily hned tři stroje. Ale i tady to prošlo bez následků. Adamovi Urbanovi pak upadl řetěz, ale naštěstí to bylo v dosahu mechaniků, takže se ztrátou pokračoval. Nejlépe to v sobotu vyšlo Honzovi Páníkovi, který přivedl vítěznou trojku do dvanáctého kola a na bednu. Za ním Michal Seňko a Dominik Kalouner.

Více přeneseme v podrobnější reportáži. 

Publikováno: 31.08.2013

<<< zpět na přehled aktualit